Mandriva Satılıyor mu?

Mandriva Linux Online topluluk sitesinde yayınlanan bir habere göre, Mandriva, satılık ve bir alıcı arıyor. Temmuz 1998’de kurulan Fransız firması Mandriva, popüler bir Linux dağıtımı.

Mandriva’yı satın almayla ilgilenen şirketlerden birinin, lightapp temelli yazılım hizmeti sağlayan bir İngiliz firması olduğu bildirildi bile. Topluluk portalı, Fransız açık kaynak yazılım ve hizmet sağlayıcı Linagora’nın da Mandriva’yı satın almak için görüştüğünü onayladı. Görüşmeler devam ederken, tüm ayrıntılar saklı tutuluyor.

Söylentiler ne onaylandı ne de inkâr edildi. Mandriva’nın basın sözcüsü, “Başlangıçtan beri Mandriva, çeşitli satın alma görüşmelerinde bulunuyor." diyor ve ekliyor, “Mandriva, birleşme olasılıkları ya da yatırımcıların tüm hisseleri satın almaları konularını sürekli konuşuyor. Bu görüşmeler bir şirketin hayatı boyunca ve sürekli yapılır."

Mandriva, ekonomik durgunluk döneminde, MES5.1, Pulse2 ve Mandriva Smart Desktop gibi ürünleri geliştirip ilerletmek için uygun bütçeyi bir şekilde bulabilmişti. Bir süredir maddi sıkıntılar içinde olduğu bilinen Mandriva, ekonomik canlanmayla birlikte yeni yatırımlarına kaynak aktarabilecek girişimcileri bulabilecek mi, hep beraber göreceğiz…

Kaynak: The H Open

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s