Aquaria da Açık Kaynak Oldu

Geçen ay dört bağımsız oyunun, istediğin kadar öde olarak sunulduğu Humble Indie Bundle (Mütevazı Bağımsız Paket) projesi kapsamında geliştiricilerin iyi tecrübelerinden ve elde ettikleri büyük başarıdan sonra açık kaynak olarak sunulacağını duyurmuştuk. Aquaria Humble Indie Bundle kapsamında açık kaynaklaştırılan dördüncü ve son oyun. Hatırlayacağınız gibi Lugaru, Penumbra Overture ve Gish sırayla açık kaynak olmuştu.

Diğer üç oyunda olduğu gibi Aquaria’nın da sadece kaynak kodlar yayımlandı. Veri dosyaları (grafikler, sesler, haritalar…) için oyunun satın alınması gerekiyor ya da ileride çıkacak bu oyunu temel alan bağımsız projeler beklenebilir. Aquaria, Ryan Gordon’un Mac OS X ve Linux’a geçen yıl aktardığı yeni nesil bir platform oyunudur.

Aquaria’nın kaynak kodları Icculus.org’dan edinilebilir. Açık kaynak Aquaria hakkında diğer detaylar ise Wolfire blog’da bulunabilir.

Aquaria’nın açık kaynaklaşan bölüm düzenleyicisiyle kendi dünyalarınızı da oluşturabilirsiniz. "Bir fare tıklamasıyla sihir ve mücadele" ile “bir sualtı hayal dünyasında keşif” olarak özetlenebilecek Aquaria’nın kaynak kodlarının yayımlanması çok sevindirici bir haber. Umarız ileride diğer projelere de örnek teşkil eder.

Kaynak:Phoronix

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s